اين يک امر داده شده است: فرزندپروري کار سختي است. اما هنگامي که کودکي را با نيازهاي ويژه پرورش مي دهيد ، سطح مراقبت و استرس فقط بالاتر نيست - بنيان خانواده ها را تغيير مي دهد و پيچيدگي هاي غيرقابل تصوري را براي همه افراد درگير مي کند.

ناتواني هاي جسمي ، ناتواني در يادگيري ، بيماري ، اوتيسم ، ADHD ، اضطراب ، OCD و تروماي رشد ، تغيير بازي هاي والدين هستند. در Feeding Futures ، ما در دنياي خانواده هاي استثنايي کار مي کنيم ، بنابراين همه ما خوب مي دانيم که وقتي مراقب کودکي با نيازهاي ويژه هستيد ، مي توان چيزهاي آشوب آور را بدست آورد. به نظر مي رسد استرس زا است ، زيرا کلمات حتي عدالت را شروع نمي کنند. من مي دانم زيرا من آن را زندگي کرده ام.

وقتي تشخيص اوتيسم دخترم آمد ، من يک والد مجرد هستم. واکنش عاطفي من نه زيبا بود و نه برازنده. چندي پيش نيامد که او همچنين اضطراب شديد و ناتوان کننده OCD دارد. غم و اندوهي که با مراجعه هر پزشک به وجود آمده بسيار واقعي بود. در طي روند آهسته تنظيم براي تنظيم عادي جديد ، من يک جنگجو شدم. و بعد از شش سال جنگ ، من به راه جديدي براي پيشبرد نياز داشتم.

هيچ کس نمي تواند شما را براي احساساتي که با فرزندان داراي نيازهاي ويژه والدين به وجود مي آيد ، به خصوص به عنوان يک والدين مجرد ، آماده کند. پر از سوال ، شک و ترديد در خود و پذيرش نهايي وضعيت شما است - مسيري که هرگز نبايد به عنوان يک خط مستقيم مشاهده شود. هر چالش جديد براي فرزند من مي تواند احساسات قديمي را به وجود آورد که مرا به چرخه اندوه برمي گرداند ، پر از افکار منفي و کمتر از راهکارهاي مقابله اي ايده آل.

آنچه در نهايت ياد گرفتم اين است که مجبور شدم برنامه اي را تهيه کنم ، زيرا در پايان روز يک کودک بسيار ويژه داشتم که به من احتياج داشت.

يک عادي جديد براي نيازهاي ويژه

در کار من با خانواده ها ، من والدين نيازهاي ويژه اي را مي بينم که مي توانند با نقش جديد و غير منتظره خود به عنوان يک مدير بهداشت و درمان براي فرزند خود سازگار شوند. آنها آماده هستند كه كاتاليست لازم براي تأمين كيفيت زندگي مثبت براي خانواده خود باشند ، اما به بسياري از آنها چطور گفته نشده است.

متأسفانه ، خانواده دستورالعمل کمي در مورد چگونگي برطرف کردن نيازهاي فرزندانشان دريافت مي کنند بدون اينکه به ميزان سمي استرس شديد خانوادگي رسيده باشند. استرس در خانواده هاي نيازهاي ويژه موضوعي است که ديگر نمي توانيم از آن چشم پوشي کنيم.

اين همان چيزي است که من مي دانم در دنياي نيازهاي خاص ما گم شده است: مراقبت از والدين. و خودمراقبتي عادي نيست. ما نياز به اعمال عميق و حتي راديکال و دلسوزانه داريم. همه ما آنقدر نگران کمبودهاي فرزندان خود هستيم که هيچ کس به دنبال بحران عاطفي در زندگي والدين و کلي خانواده نيستيم.

ما به عنوان والدين فرزندان داراي نيازهاي ويژه ، بايد خود را به ليست مراقبت از خانواده اضافه کنيم. ما در واقع بايد شماره يک در اين ليست باشيم ، اما مي دانم که والدين براي نيازهاي ويژه هميشه امکان پذير نيست. بنابراين ، اگر نيازهاي خودمراقبتي شما نمي تواند در راس سر ميز مراقبت از خانواده بنشيند ، حداقل شما به يک صندلي احتياج داريد.

به روزي که تشخيص آن آمد ، فکر کنيد. آيا به شما گفته شد که براي غم و اندوه آماده شويد ، سطح استرس شخصي خود را بشناسيد و روابط خانوادگي خود را به عنوان بخشي از مراقبت از فرزندتان تقويت کنيد؟ يا آيا بلافاصله پس از ديگري راهنمايي فرزند خود را به سمت يک متخصص شروع کرده و براي داروسازي صف آرايي کرده ايد؟

اين دو رويکرد بسيار متفاوت در بسياري از سطوح است. يکي از خود مراقبتي والدين خالي است و ديگري خود دلسوزي والدين را به عنوان بخشي ضروري در مراقبت از خانواده متمرکز مي کند. به نظر مي رسد راديکال ، حتي اگر اينطور نيست. در Feeding Futures مي خواهيم مراقبت از خود والدين بخشي از موارد جديدي باشد که با تشخيص نيازهاي ويژه همراه است و به همين دليل است.

استرس مراقب بر کودکان تأثير مي گذارد

دکتر استوارت شانکر ، روانشناس کودک و بنيانگذار مرکز MEHRIT ، توضيح مي دهد که ما در سنين سطح استرس سمي والدين هستيم. استرس داريم و بچه هايمان استرس دارند. بدن و مغزهاي ما همه روز و هر روز در معرض فرسودگي است و همه اينها در زندگي فرزندان ما جاري مي شود.

دکتر شانکر در کتاب خود Self-Reg: چگونه به کودک خود کمک کنيم (و شما) بتوانيد چرخه استرس را بشکند و با موفقيت درگير زندگي شويد ، تحقيقات مربوط به هماهنگي عاطفي را توصيف مي کند که نشان مي دهد قشر جلوي مغز کودک نيست. به طور کامل توسعه يافته ، بنابراين با قشر جلوي مغز افراد قابل توجهي تنظيم مي شود. هنگامي که يک فرد بالغ در يک چرخه استرس قرار دارد ، ارتباط بين مغزي با کودک نيز پر از استرس است. دکتر شانکر اين همگام سازي مغز را مانند "بلوتوث" يا اتصال بي سيم بين کودکان و بزرگسالان توصيف مي کند. وقتي ارتباط بين مغزي آرام و تنظيم شود ، رفتارهاي استرس کاهش مي يابد.

همچنين از طرف دکتر استفان پورژس و ساير دانشمندان علوم اعصاب تحقيقات پلي آواگال وجود دارد که وقتي استرس زياد است ، همه ما به نبرد ، پرواز و يخ زدگي بيشتر مي پردازيم. اين حالت تأثيرات قابل ملاحظه اي بر سلامتي در دراز مدت بر بچه ها دارد ، هم معمولي و هم با نيازهاي ويژه.

در اينجا قطعه گمشده اي وجود خواهد داشت که دنياي شما را به سمت وارونه مي کند ، اما به روشي خوب. فرزندان ما آينه هاي ما هستند. آنها سطح استرس ما را به ما نشان مي دهند. هر روز بزرگسالان استرس زا در سيستم عصبي کودکان ما ، و

منبع :   sanykala

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : استرس ,نيازهاي ,والدين ,خانواده ,ويژه ,مراقبت ,نيازهاي ويژه ,داراي نيازهاي ,براي نيازهاي ,عنوان بخشي ,چرخه استرس ,فرزندان داراي نيازهاي
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیمه دانا نمایندگی علیرضا صیاد (کارشناس بیمه) وبلاگ آموزشی آرش آتشی فروشگاه کولر گازی در بانه آسان دانلود مطلاب مفيد کسب درامد از سایت مانی بردز برم سبز موزیک نت