در اکتبر 2012 ، من و شريک تجاري من آليشا رول و من براي آموزش سطح 3 در زوج هاي درماني روش گوتمن به سياتل سفر کرديم. ما خيلي هيجان زده بوديم که از Gottmans به صورت حضوري ياد بگيريم و اين تجربه نااميد نشود. ما احساس انرژي و الهام بخش کرديم ، به حدي که چهار ساعته سوار هواپيما را به سمت تگزاس گذرانديم تا بتوانيم آينده خود را به عنوان متخصصين گواتمن گوتمن برنامه ريزي کنيم.

از هواپيما در هيوستون پياده شديم و در حال دويدن به زمين برخورد کرديم. شش ماه سريع به جلو برويد و صدور گواهينامه پاداش شيرين براي رويکرد "بيني به سنگ سنگ زني" ما بود. اگر سفر خود را به سمت تبديل شدن به يک معتبر گوتمن تراپي (CGT) در نظر مي گيريد ، در اينجا چند نکته براي قايقراني در طي مراحل ذکر شده است.

دوستان بالا

از آنجا که من و آليشا از نزديک با هم همکاري کرديم ، تصميم گرفتيم براي مشاوره گروهي تصميم بگيريم. اين ثابت شد که يک استراتژي بسيار سودمند است زيرا ما در طول فرآيند پشتيباني زيادي به يکديگر ارائه مي دهيم. با تشويق ، مشاور فني ، نمايشگر ويديو و ارائه دهنده نظر صادقانه يکديگر ، فوق العاده سودمند بود.

مشاور مناسب را انتخاب کنيد

قبل از عزيمت سياتل ، ما اين نکته را براي ملاقات و تعامل با بسياري از مشاوران عنوان کرديم. در حالي که من و آليشا همه آنها را به عنوان يک متخصص مي ديديم ، به دنبال يک مشاور بوديم که براي شخصيت ها و سبک کاري ما مناسب باشد. علاوه بر دريافت مشاوره باليني ، ما در بعضي از جلسات اضافي براي بحث در مورد طرف شغل بودن يک درمانگر گوتمن صحبت کرديم تا بتوانيم بازده حداکثر سرمايه خود را ببينيم. انتخاب مشاور مناسب مهم است. قرارهاي هفتگي با مشاور خود برنامه ريزي کرديم که باعث ايجاد حرکت خوب شد و فشار خود را براي دستيابي و توليد نوارها تحت فشار قرار داديم.

بازار خود را

ليست کارهاي اوليه ما پر از ايده هايي براي جذب زوج هاي بيشتر به تمرين ما بود ، نه تنها براي انتخاب انتخاب گسترده اي براي روند صدور گواهينامه بلکه در ايجاد تخصص خود در جامعه. ما وب سايت خود را به روز کرديم ، نام کسب و کار خود را تغيير داديم و برنامه هاي کاري خود را تغيير داديم تا زوج هاي بيشتري را در خود جاي دهند. ما تبليغات خود را تغيير داديم ، کارت پستال ها را فرستاديم ، و ساير متخصصان درماني را از تخصص جديد خود مطلع کرديم و يک خانه باز برگزار کرديم. ما از قدرت رسانه هاي اجتماعي با استفاده از وبلاگ نويسي ، فيس بوک ، توييت و پينينگ استفاده کرديم. اگر آن را بسازيد ، آنها خواهند آمد. ما (و هنوز هم) تعداد زيادي از زوج ها را داشتيم.

يک نگرش "مي توانيد انجام دهيد" داشته باشيد

من به عنوان يک معتقدان معتبر در "من آن را باور مي کنم وقتي که آن را مي بينم" ، من مي دانستم که بايد در مورد توانايي گواهي خود شکي داشته باشم. اهميت نگرش "نمي تواند انجام شود" را نمي توان به اندازه کافي تأکيد کرد ، زيرا مطمئناً اضطراب و ترس از شکست روند را کندتر مي کند يا باعث مي شود که اين روند متوقف شود. مشاور ما در استفاده از استارتاپ نرم ، هنگامي که مجبور بود نوار بررسي منفي را بدهد ، مهارت داشت و من خيلي تلاش کردم تا دفاعي نشوم. اعتماد به عقايد و تخصص وي و در عين حال تأييد بر توانايي من به عنوان يک درمانگر ، به من کمک کرد تا چشمم را به اين جايزه برسانم. من به بازخورد منفي به عنوان فرصتي براي رشد نگاه مي کردم نه اينکه از جانب خودم شکست بخورم.

خود را در روش گاتمن غوطه ور کنيد

بعد از آموزش سطح 3 ، فهميدم که دانش من از روش Gottman ناکافي است و براي يادگيري مهارت آموختن چيز زيادي داشتم. خواندن اکثر کتاب هاي موجود در ليست خواندن لازم به من کمک کرد تا اعتماد به نفس کسب کنم و مفاهيم را در ذهنم حفر کردم. من و آليشا شروع به اعمال استراتژي هاي گوتمن در ازدواج هاي خودمان کرديم اما خيلي سريع فهميديم که همسران ما سرعت ندارند. ما براي حضور در هنر و علم عشق به سياتل بازگشتيم. ديدن جان و جولي گوتمن در يک نمايش زنده از Aftermath of Fight بسيار مبهم بود و به شرکاي ما کمک کرد تا به همان اندازه که ما درگير اين روند بودند. شرکت کنندگان در کارگاه به ما نشان دادند که چگونه مداخلات بر يکديگر شکل مي گيرد و کل فرآيند را براي ما ذوب مي کند. ما براي افزايش تمرکز بر فرآيند صدور گواهينامه ، کارگاه را با افزايش انرژي اضافي ترک کرديم.

تکنيک داخلي خود را کانال کنيد

ساخت و ويرايش فيلمبرداري همانطور که انتظار داشتم دلهره آور نبود. استفاده از دوربين فيلمبرداري بسيار اساسي و باتري هاي قابل شارژ اضافي به من امکان ضبط و بارگيري چندين جلسه در روز را مي دهد. در آن زمان من از مايکروسافت فيلم ساز استفاده کردم و از آن زمان به iMovie تغيير کرده ام ، اما استفاده از آن هر دو آسان است. کسب رضايت از فيلمبرداري از چالش برانگيز نيز کمتر از پيش بيني شده بود. حرف من خيلي کوتاه بود و سه دليل براي فيلمبرداري داشت: پخش فيلم ، انتقاد از خود ، و بازخورد مشاور. همانطور که صحبت کردم فرم رضايت را در کليپ بورد به آنها تحويل دادم ، و اين نشان مي دهد که انتظار دارم آنها را امضا کنند. هيچ يک از زوج ها از امضاء امتناع کردند و سريع به دوربين عادت کردند. دشوارترين کار در مورد بهره برداري ، صرف زمان تماشاي و ويرايش نوارها پس از مراجعه به خانه از محل کار بود.

صدور گواهينامه پايان راه نيست

ما يک بار از تأييد نفس نفس نفس کشيديم ، اما قانون دوم حرکت نيوتن در حال اجرا بود و ما به سرعت پيش رفتيم ، برنامه ريزي کارگاه هنر و علم عشق خود را در تگزاس برگزار کرديم. ما از سال 16 هجري انجام داده ايم

منبع :  sanykala

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحی قالب رضا خرید اینترنتی خوش نویس صنایع لاستیک سازی پارسین صنعت ما گناهکاريم اما مگر حيوانات هم گناهکارن Mercedes گلهای زیباي انديشه سلام فروش فلزیاب اینوکر ( invoker ) به همراه تست در خاک