مصورات دختر من ، مادلين سيگل

علم روشهايي را که پرورش ظرفيت آگاهي دادن را تقويت مي کند ، سلامت و روابط ما را با يکديگر تقويت مي کند. من مي خواهم از شما دعوت کنم که درباره تعدادي از مفاهيم بنيادي و يافته هاي تجربي از تحقيقات تأمل کنيد ، نشان مي دهد که چگونه روش هاي توسعه سه جنبه از زندگي ذهني ما - توجه ، قصد و آگاهي - در واقع مؤلفه هاي سلامت جسمي ما را تغيير مي دهد. اين يافته ها را در کتاب جديدم با عنوان "آگاه: علم و عملکرد حضور" خلاصه مي کنم.

مطالعات انجام شده توسط تعدادي از محققان طي دو دهه گذشته نشان داده اند كه سه "ستون آموزش ذهن" براي مشاركت در تمرينات ذهني وجود دارد كه بعضاً به آن بازتاب بازتابي ، مديتيشن يا شيوه هاي آگاهي دهي (MAP) گفته مي شود كه شامل يادگيري براي تمرکز توجه است. ، آگاهي باز و قصد مهرباني ايجاد کنيد.

در زمينه عصبي شناسي بين فردي ، ذهن را به عنوان يک ويژگي ظهور انرژي و جريان اطلاعات مي بينيم. به عنوان مثال ، هنگامي که فرايند ذهني توجه را آموزش مي دهيم ، ياد مي گيريم که چگونه مي توان جريان انرژي و اطلاعات را هدايت کرد. تقريباً مانند نور متمرکز بر جنبه خاصي از تجربه ما ، اين توانايي آنچه را که در نظر گرفته مي شود را روشن مي کند و آن را تثبيت مي کند تا ما با تمرکز ، عمق و جزئيات بيشتر حس کنيم.

با گذشت زمان ، اين پيشرفت با آشفتگي و استحکام بيماران من پايدار خواهد بود ، به خصوص اگر آنها چرخ را بطور منظم تمرين مي کردند. به نظر مي رسيد آنها در حال ادغام آگاهي و پرورش حس هماهنگي در زندگي دروني و بين فردي خود هستند. هنگامي که دانش آموزان من ، روان درماني از بسياري از آموزشگاه هاي مختلف درماني ، اين عمل را هم براي خود و هم براي مراجعانشان مفيد مي دانند ، احساس انگيزه مي کردم که بعد از آن چرخ را در کارگاه هاي سراسر دنيا امتحان کنم و منجر به مطالعه ده هزار نفر شود.

در حالي که هر فرد منحصر به فرد است ، يافته هاي مشترکي در بين فرهنگ ها و سوابق حرفه اي افراد شرکت کننده وجود داشت که باعث مي شود يک پنجره جهاني به طبيعت ذهن ببخشد. من اين نتايج را با خودم گرفتم که مي خواهم سرگردان و شگفت زده شوم که چگونه پيشنهادي از ده ها سال قبل مبني بر اينکه ذهن ممکن است يک ويژگي خاص در جريان انرژي باشد ، نيست. آيا علم انرژي مي تواند چيزي را ارائه دهد که ممکن است مربوط به گزارش هاي مطالعه چرخ باشد؟

به من فرصتي داده شد تا مدت زمان کمي را با متخصصان انرژي ، کساني که در حوزه فيزيک مي گذرند ، سپري کنم و از آن مباحثات توانستم برداشتهاي اساسي درباره انرژي را کشف کنم. به گفته آنها ، انرژي "حرکتي از امکان تا واقعيت" است. اين ديدگاه ذهن آگاهي از انرژي را مي توان با دقت ترسيم کرد به گونه اي که بصري اين مفهوم رياضي از يک جنبش را درمورد آنچه که برخي از آنها "احتمال" مي نامند ، ترسيم کند. منحني توزيع "

در محور y ، اين به طور عمودي دهانه اي را نشان مي دهد که بين احتمال تقريباً صفر در انتهاي آن ، تا صد درصد در بالاي آن امتداد دارد. در کارگاه ها و در کتاب جديد من ، من به آرامي اين نمودار را مي سازم به طوري که اگر اين اولين باري باشد که کسي اين چشم انداز را در نظر مي گيرد ، به تدريج بسته بندي نمي شود و توضيح داده مي شود ، و من به راحتي شرح خلاصه را در اينجا ارائه خواهم داد:

اين يک نمودار "3-P" ناميده مي شود زيرا حاوي قله فعال سازي مانند يک فکر يا حافظه ، يک فلات با احتمال بالا مانند حالت ذهن يا قصد و يک هواپيماي ممکن است که ممکن است با آن ارتباط داشته باشد. آگاهي خالص بدين ترتيب نمودار 3-P مکانيسم بالقوه ذهن با تمرين مراقبتي Wheel of Awareness و استعاره بصري به اين روش مطابقت دارد:

اين نقشه برداري از ذهن بر روي مفاهيم انرژي ناشي از "دريا از پتانسيل" يا "خلاء کوانتومي" که مربوط به اين صفحه از امکان است با فيزيک کوانتومي سازگار است ، اگرچه توسط آن بيان نشده است. فيزيکدانان کوانتومي که من اين موضوع را ارائه داده ام ، از جمله آرتور زاجونک که رئيس جمهور پيشين موسسه ذهن و زندگي بود که رويه هاي مراقبه و مغز را مورد مطالعه قرار مي دهد ، بسيار مشتاق هستند که اين پيشنهاد چه چيزي را مي تواند در روشن کردن آن ماهيت واقعيت ذهني به ما کمک کند.

برخي از پيامدهاي جالب اين پيشنهاد شامل امکاناتي است که مکانيسم آگاهي ، اين سطح امکان ، هم منبع شناخت آگاهي است (چگونه و چرا ، ما نمي دانيم) و هم منبع ديگر. گزينه هايي در زندگي ما ايجاد مي شود. وقتي به هواپيما مي شويم ، وقتي آگاهي مي يابيم ، در مکث هستيم که فضايي بين تکانه و عمل ايجاد مي کند ، و همچنين در "فضاي ذهني" هستيم که در آن مي توانيم انتخاب هاي ديگري را در نحوه پاسخگويي در لحظه پيدا کنيم. اين قدرت آگاهي براي تجزيه و تحليل در انتخاب و تغيير است.

اين شيرجه هاي عميق به ماهيت احتمال انرژي ممکن است به ما کمک کند تا تعدادي از گزارشات ذهني اول شخص را از آگاهي خالص - که در بخش تفريحي اين مرکز تجربه مي شوند - درک کنيم که داراي خصوصيات بيان شده اي از هستي هستند: هر دو خالي و پر؛ به عنوان گسترده اي از آسمان؛ صلح آميز بي نهايت؛ عشق؛ خداوند؛ ابدي؛ بي انتها؛ شادي؛ و ترس غالباً جمله اوليه ارائه شده وجود دارد كه هيچ كدام كلمات واقعاً نمي توانند توصيف كنند كه "هاب" چطور است. "اين پاسخ هاي مكرر اين سؤال را مطرح مي كنند كه آيا مفهوم فيزيك از هواپيما به عنوان" فضاي رياضي بي فرم "است كه در آن تمام فرم هاي بالقوه" استوار است "ممکن است با چنين توصيفهاي ذهني ارتباط داشته باشد.

ممکن است تصور کنيد که اين توانايي براي جلب توجه ، ستون اول ما ، مي تواند محلي براي شروع تقويت ذهن باشد. به عنوان يک فرآيند تنظيم ، ذهن مي تواند دو عملکرد داشته باشد - نظارت و اصلاح - هر دو مي توانند تقويت شوند.

آموزش ذهن اساساً به ما مي آموزد چگونه تثبيت نظارت را انجام دهيم و سپس ياد بگيريم که جريان انرژي و اطلاعات را به سمت چيزي تغيير دهيم که مي توانيم آنرا ادغام کنيم. ادغام عبارت است از پيوند دادن عنصر تمايز يافته يک سيستم ، مانند دو طرف مغز ، يا دو نفر در يک رابطه. يک طويل طولاني از استدلال علمي نشان مي دهد که ادغام ، پايه و اساس بهزيستي و سلامت است. هنگامي که ما به اختلافات احترام مي گذاريم و پيوندهاي دلبسته و دلسوزانه را ارتقا مي دهيم ، ما در حال ادغام هستيم.

روشهاي مديتيشن که سه پايه يادگيري براي تمرکز توجه ، آگاهي آزاد و پرورش نيک مهرباني را به ما مي آموزد که چگونه مي توان نظارت و اصلاح را تقويت کرد و از اين طريق اساسي زندگي ما را تقويت کرد. در مغز ، مطالعات نشان مي دهد که ادغام عصبي افزايش يافته است. در روابط ما ، شفقت و همدلي پرورش مي يابد. به نظر مي رسد اين شيوه هاي آموزش ذهن باعث ادغام در داخل و خارج مي شود.

يک مثال ساده از يک عمل که هر سه ستون را درگير خود مي کند ، يک تمرين مراقبه اي است که سالها پيش با عنوان چرخ آگاهي طراحي کردم که با دو مفهوم ساده در ذهن ايجاد شد: 1) ادغام پايه و اساس بهزيستي است. و 2) آگاهي براي تغيير لازم است.

بنابراين طبيعي است که اين سؤال پيش مي آيد ، "آيا مي توانيم آگاهي را يکپارچه کنيم؟" من بيمارانم را به يک ميز در مطب خود مي رسانم که داراي يک منطقه شيشه اي مرکزي است که توسط يک لبه بيروني چوبي احاطه شده است ، و ما تصور مي کنيم که قطب اصلي اين "چرخ" همانطور که در آن ما مي توانيم دانش آگاهي قرار دادن؛ ما به آگاهي هاي مربوطه آگاهي مي دهيم - آنچه را که ما از آن آگاه هستيم.

براي ادغام آگاهي ، ما به صورت منظم مي خواهيم يک مفرد را که از توجه به مرکز توجه به لبه هاي شناخته شده ها استفاده مي شود ، جلب کنيم. با اين روند ساده ، اضطراب و افسردگي خفيف تا متوسط ??کاهش مي يابد و برخي از موارد مربوط به آسيب هاي حل نشده سريعتر حل مي شود.

زمان مهيج براي پيوند دادن اين ديدگاه جديد بر تمرکز باستاني آنچه ذهن ما است ، و به ويژه ، چه آگاهي ممکن است باشد. از نظر روابط سالم و زندگي ذهني سالم ، استعاره توپي چرخ با مکانيسم بالقوه مربوط به آن از هواپيما ممکن است ، ممکن است ماهيت آنچه را که مي توانيم به سادگي بناميم ، "حضور" روشن کند. تحقيقات نشان مي دهد که وقتي ما صفت حضور در زندگي را داريم ، در زندگي خود بهزيستي داريم.

چطور؟ حضور در روابط به معناي گشودن در ارتباط بودن با ماهيت متمايز ديگران ، ايجاد ارتباط دلسوزانه و احترام آميز در ضمن پيوند زدن و در عين حال حفظ احساس متمايز از يک دروني است. از اين طريق مهم ، ادغام بيشتر شبيه يک سالاد ميوه است تا يک اسموتي — ما ماهيت و پيوند متفاوت خود را حفظ مي کنيم ، اما يکدست نمي شويم.

حضور همچنين به زندگي دروني ما نيز اشاره دارد ، زيرا هر آنچه پيش مي آيد باز و پذيرنده هستيم. از نظر چرخ ، ما مي توانيم در توپي استراحت کنيم و اساساً بگوييم ، "آن را به هر آنچه ممکن است از لبه ناشي شود" بکش ". تحقيقات نشان مي دهد که وقتي با چنين حضوري زندگي مي کنيم ، ما:

سطح تلومراز خود را بهينه کنيد تا بدين ترتيب کروموزومهاي خود را ترميم و نگهداري کنيم

عوامل خطر قلبي عروقي ما را بهبود ببخشيد

التهاب را با تغيير تنظيمات اپي ژنتيکي پاسخ التهابي کاهش دهيد

پاسخ استرس را کاهش دهيد

عملکرد سيستم ايمني بدن ما را تقويت کنيد

ادغام بيشتري را در مغز پرورش دهيد و تنظيم عملکردي بيشتري از فرآيندهاي مانند احساسات ، توجه و رفتار را داشته باشيد

براي آموزش ذهن با توجه متمرکز ، آگاهي باز و قصد مهربان بد نيست! هنگامي که ياد مي گيريم به مرکز چرخ هاي آگاهي دسترسي پيدا کنيم ، در حال ادغام در آگاهي هستيم که مي تواند بهزيستي عميق و پايدار را در زندگي تجسم يافته و ارتباطي ما به ارمغان آورد. آن را امتحان کنيد ، و به من اطلاع دهيد که چگونه به شما مي رود!

منبع :  sanykala

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

James Page No.12 Greg خبرهای جدید Brad Lindsey toolaki نارنج و ترنج دانلود آهنگ جدید با لینک مستقیم